Χριστουγεννιάτικη γιορτή στο σχολείο Σιταριάς

Μια υπέροχη χριστουγεννιάτικη παράσταση απόλαυσαν, οι γονείς και οι φίλοι του Δημοτικού Σχολείου και Νηπιαγωγείου Σιταριάς. Από νωρίς οι μικροί πρωταγωνιστές με τις ωραίες στολές γέμισαν με τις γλυκές τους φωνούλες  τους χώρους του κτηρίου. Πρώτα παρουσιάστηκαν  τα μικρά μας που σήμαναν τη έναρξη του έργου. Στη συνέχεια οι  ηθοποιοί με το χορό, το νάζι και τα λόγια τους συνέβαλαν με τη δύναμη της παιδικής ψυχής τους στην αλλαγή της Φρικαντέλας. Έτσι η μάγισσα  αγάπησε τελικά τα κάλαντα.

Στη συνέχεια οι μαθητές όλων των τάξεων παρουσίασαν χορευτικά, απάγγειλαν ποιήματα και  τραγούδησαν τα κάλαντα. Στο τέλος όλοι κεράστηκαν από τα εδέσματα που ετοίμασαν οι γονείς και μοιράστηκαν χριστουγεννιάτικα δωράκια από το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων.

Και του χρόνου με υγεία.