Χορηγία πετρελαίου θέρμανσης από τα ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΑ

Οι εκπαιδευτικοί, οι γονείς και οι μαθητές του Δημοτικού Σχολείου και του Νηπιαγωγείου Σιταριάς  εκφράζουν τις  θερμότατες ευχαριστίες  τους στον ΟΜΙΛΟ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ «Ελληνικά Πετρέλαια» για την ευγενική χορηγία πετρελαίου θέρμανσης   αξίας  1000 ευρώ  στο σχολικό μας συγκρότημα.

Η προσφορά  αυτή αποδεικνύει την ευαισθησία της εταιρείας απέναντι στο κοινωνικό σύνολο και είναι ιδιαίτερα σημαντική γιατί μας βοηθάει να παρέχουμε καλύτερες συνθήκες  εκπαίδευσης στους μαθητές  μας.

Ευχόμαστε στην εταιρεία καλή πορεία και στο προσωπικό της υγεία.

Τσικνοπέμπτη στο Δημ. Σχ. Σιταριάς

Ο  Σύλλογος  Γονέων  και  Κηδεμόνων  του  σχολείου  μας   φρόντισε  η  φετινή  τσικνοπέμπτη  να  μείνει  αξέχαστη  στους  μαθητές  μας. Η ψησταριά στήθηκε  στο  προαύλιο  του  σχολείου.   Ο  ψήστης   πήρε τη  θέση  του   και   σε  λίγη  ώρα οι  μικροί  μαθητές άρχισαν  να  μουρμουρίζουν  ότι  κάτι  ψήνεται,  αφού  η  μυρωδιά  της «τσίκνας» από  τα  κεμπάπια  που  ψήνονταν  κατέκλυσε  το  χώρο . Η  χαρά  τους  ήταν  απερίγραπτη  όταν  τους  προσφέρθηκαν από τις κυρίες του συλλόγου τα πεντανόστημα σάντουιτς.