Δωρεά Αθλητικού υλικού

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ

Ο διευθυντής και το διδακτικό προσωπικό του Δημοτικού σχολείου  ευχαριστούν θερμά το Σύλλογο γονέων και κηδεμόνων Σιταριάς για τη δωρεά  αθλητικού υλικού για τους μαθητές του σχολείου μας!

ενημέρωση για τα αρπακτικά πουλιά από την ορνιθολογική

Τη Δευτέρα 20 Μαΐου  επισκέφτηκε το σχολείο μας  εκπρόσωπος της Ορνιθολογικής Εταιρείας Ελλάδος και ενημέρωσε τους μαθητές για τους κινδύνους που αντιμετωπίζουν τα αρπακτικά πτηνά.

Η επέτειος της 25ης Μαρτίου στη Σιταριά Φλώρινας

Μια υπέροχη γιορτή για να τιμηθεί η εθνική επέτειος της 25ης Μαρτίου, διοργανώθηκε και παρουσιάστηκε στο σχολείο μας την παρασκευή 22 Μαρτίου. Ποιήματα από τα παιδιά όλων των τάξεων, προσωποβιογραφίες των ηρώων του ΄21, όμορφα επετειακά τραγούδια που τραγουδήθηκαν από τα παιδιά του σχολείου ήταν τα στοιχεία που συνέθεσαν την όμορφη γιορτή μας.

!

Παρακολούθηση θεατρικής παράστασης

Την Τετάρτη 6 Μαρτίου οι μαθητές του σχολείου μας παρακολούθησαν την θεατρική παράσταση «Το φάντασμα του Κάντερβιλ» του Όσκαρ Ουάιλντ, από το  ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ Κοζάνης.

Οι   μικροί θεατές εντυπωσιάστηκαν από τα κοστούμια και τις ερμηνείες των ηθοποιών.

Sitaria Florinas