Χριστουγεννιάτικη γιορτή… Χρόνια Πολλά σε όλους!!!

Το σχολείο μας έκανε την Χριστουγεννιάτικη γιορτή του …τα παιδιά έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους και μετέδωσαν το χαρμόσυνο μήνυμα της Γέννησης του Χριστού στον κόσμο…

Καλά Χριστούγεννα!!! Χρόνια Πολλά!!!

Συνέχεια ανάγνωσης Χριστουγεννιάτικη γιορτή… Χρόνια Πολλά σε όλους!!!

Επίδοση βαθμολογίας Α΄ τριμήνου 2023-2024

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

σας ενημερώνουμε ότι την Τρίτη 19 Δεκεμβρίου 2023 θα γίνει η επίδοση της βαθμολογίας Α΄ τριμήνου σχολικού έτους 2023-2024 για τους μαθητές των Γ΄- Ε΄- ΣΤ΄ τάξεων, μετά τη λήξη του πρωινού προγράμματος από 13:30 έως και 14:00.

Οι  γονείς των μαθητών της Β΄ τάξης θα ενημερωθούν για την αγωγή και την πρόοδό τους. Η παρουσία όλων σας κρίνεται απαραίτητη.

Το ολοήμερο θα λειτουργήσει κανονικά.

3 Δεκεμβρίου – Παγκόσμια ημέρα ατόμων με ειδικές ανάγκες

Η Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Ειδικές Ανάγκες θεσπίστηκε και τηρείται σε όλο τον κόσμο από τα Ηνωμένα Έθνη το 1992. Εορτάζεται σε όλον τον πλανήτη προωθώντας την κατανόηση σε θέματα αναπηρίας και την κινητοποίηση υπέρ των δικαιωμάτων αξιοπρέπειας και ευημερίας των ατόμων με ειδικές ανάγκες.

Στο σχολείο μας μιλήσαμε για το πόσο σημαντικό είναι να έχουν δικαιώματα ευημερίας τα άτομα με ειδικές ανάγκες.

Παίξαμε παιχνίδια ρόλων, ζωγραφισμένα και κάναμε διάφορες δραστηριότητες!!!

Συνέχεια ανάγνωσης 3 Δεκεμβρίου – Παγκόσμια ημέρα ατόμων με ειδικές ανάγκες