Ανακύκλωση μπαταριών

Το Δημοτικό Σχολείο Σιταριάς Φλώρινας συμμετέχει στην  ανακύκλωση  και διαθέτει ειδικούς  κάδους στο ισόγειο του κτηρίου.  Στις 22/9/2014 παρέδωσε για ανακύκλωση 31 κιλά μπαταρίες. Η προσπάθειά μας συνεχίζεται.

!cid_ii_14899acc17eeaf8d

!cid_ii_14899ad01a06c5d8

Σχολικά είδη

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων Σιταριάς  προσέφερε στους μαθητές του Νηπιαγωγείου και του Δημοτικού Σχολείου, τα σχολική είδη που είναι απαραίτητα για κάθε παιδί με την έναρξη της σχολικής χρονιάς 2014-15, στηρίζοντας έτσι τις οικογένειές τους και την αποστολή του Σχολείου.

!cid_ii_14875abccb6329d9

\!cid_ii_14875abe6383272e

Αγιασμός στο Ολοήμερο Δημοτικό Σχολείο Σιταριάς

Την Πέμπτη 11 Σεπτεμβρίου  2014 πραγματοποιήθηκε ο καθιερωμένος Αγιασμός στο σχολείο μας, παρουσία του ιερέα του χωριού   ο οποίος τέλεσε τον Αγιασμό και μίλησε στους μαθητές. Παρόντες ήταν και η νέα πρόεδρος της Κοινότητας Σιταριάς κ. Ζωή Τάντση, εκπρόσωποι του Συλλόγου γονέων και κηδεμόνων και πολλοί γονείς. Το Διδακτικό προσωπικό εύχεται σε όλους καλή σχολική χρονιά.

Μπαζάρ του συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων στο 4ο Παμμακεδονικό αντάμωμα

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε  το μπαζάρ που οργάνωσε ο  Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων Σιταριάς στη διάρκεια του 4ου Παμμακεδονικού ανταμώματος στις 11, 12 και 13 Ιουλίου.   Με τα έσοδα θα αγοραστούν είδη για τους μαθητές που θα χρειαστούν για τη νέα σχολική χρονιά,