Η σχολική γιορτή ληξης του Σχ. έτους 2022-23

Η γιορτή μας ξεκίνησε   με τον αποχαιρετιστήριο λόγο διάβασε η μαθήτρια Αγνή Μ.

Συνεχίστηκε  με ένα σκετσάκι που είχαν ετοιμάσει οι μαθητές της Πρώτης και Δευτέρας με τίτλο: «Ο τζίτζικας και ο μέρμηγκας» και οι μαθητές τραγούδησαν «Τα τζιτζίκια»

Ακολούθησε ένα θεατρικό σκετσάκι  από τους μαθητές Τρίτης, Τετάρτης και Πέμπτης με τίτλο:»Εσύ τι θα γίνεις όταν μεγαλώσεις;» και οι μαθητές τραγούδησαν  «Τα άσπρα καράβια».

Στο τέλος οι μαθητές της Έκτης μας παρουσίασαν ένα κωμικό σκετσάκι με τίτλο :»Τα ξεφτέρια» και η γιορτή μας έκλεισε με το τραγούδια «Τα παιδιά ζωγραφίζουν στους τοίχους» και με ένα βίντεο παρουσίασης των μαθητών της Στ΄που αποφοίτησαν από το σχολείο.

Ο διευθυντής και το εκπαιδευτικό προσωπικό  ευχαριστούν ιδιαίτερα τους μαθητές, όλους τους γονείς, το σύλλογο γονέων και Κηδεμόνων για την εξαιρετική συνεργασία που είχαμε τη φετινή σχολική χρονιά και σας ευχόμαστε καλό καλοκαίρι με υγεία.

Ημερήσια εκπαιδευτική εκδρομή στα Γιάννενα

Την Παρασκευή 3 Ιουνίου το σχολείο μας πραγματοποίησε ημερήσια εκπαιδευτική εκδρομή στο Νομό Ιωαννίνων. Επισκευαστήκαμε τον αρχαιολογικό χώρο της Δωδώνης , το μουσείο κέρινων ομοιωμάτων του Παύλου Βρέλλη και το νησάκι.