Αγιασμός στο Σημ. Σχ. Σιταριάς για τη Σχ. Χρονιά 2021-22

Φέτος λόγω του Covit , ο αγιασμός πραγματοποιήθηκε στην αυλή του σχολείου μας με όλα τα προβλεπόμενα μέτρα

Οι μαθητές προσήλθαν στο σχολείο με αρνητικό self-test και μάσκα. Ο ιερές, η πρόεδρος της κοινότητας , ο διευθυντής του σχολείου και η προϊσταμένη του Νηπιαγωγείου, ευχήθηκαν σε όλα τα παιδιά καλή και δημιουργική σχολική  χρονιά με υγεία

ΓΙΟΡΤΗ ΛΗΞΗΣ ΤΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ 2020-21 ΣΤΟ ΔΗΜ. ΣΧ. ΣΙΤΑΡΙΑΣ

Την παρασκευή 25 Ιουνίου 2021, πραγματοποιήθηκε στον αύλειο χώρο του σχολείου μας η γιορτή λήξης της σχολικής χρονιάς. Με χορούς και αθλήματα τα παιδιά πέρασαν όμορφες στιγμές .
Ο Διευθυντής του Σχολείου, κ. Παρλαπανίδης Κυριάκος εκ μέρους των εκπαιδευτικών , αποχαιρέτησε τους μαθητές της έκτης τάξης, τη Δήμητρα, τη Δομνα,τη Δώρα, την Εβελίνα, τη Στεφανία και τον Σταμάτη και τους ευχήθηκε να είναι καλοτάξιδοι στο νέο της ζωής τους ταξίδι στο Γυμνάσιο.
Στη συνέχεια, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου πρόσφερε στα παιδιά αναμνηστικά δώρα.

Δημιουργίες κολάζ

Οι μαθητές  του σχολείου μας στο μάθημα ΤΠE έμαθαν να δημιουργούν όμορφα κολάζ με το πρόγραμμα fotojet.

Δήμητρα ΣΤ΄τάξη
Καλυψώ Δ΄τάξη