Με ευχές και χαμόγελα ο Αγιασμός στο Δημοτικό Σχολείο Σιταριάς!

Με ευχές για καλή σχολική χρονιά, γεμάτη δημιουργία και δύναμη πραγματοποιήθηκε σήμερα (11/9) ο καθιερωμένος Αγιασμός στο Δημοτικό Σχολείο Σιταριάς.

Τον Αγιασμό τέλεσε ο Εφημέριος του χωριού μας πατέρας Κωνσταντίνος, ενώ στη συνέχεια ευχήθηκε με αγάπη ¨Καλή σχολική χρονιά με υγεία και ευλογία Κυρίου¨ στους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς.

¨Μία χρονιά γεμάτη πρόοδο και δημιουργία¨ ευχήθηκε στους εκπαιδευτικούς και τους μαθητές η Διευθύντρια του Σχολείου, Μπούσιου Ευγενία. Συνέχεια ανάγνωσης Με ευχές και χαμόγελα ο Αγιασμός στο Δημοτικό Σχολείο Σιταριάς!

Αγιασμός σχολικού έτους 2023-2024

Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023 και ώρα 10:00΄, θα τελεστεί στον προαύλιο χώρο του σχολείου ο Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2023-2024.

Οι μαθητές θα φέρουν τις τσάντες τους, για να παραλάβουν τα νέα τους βιβλία και θα αποχωρήσουν από το σχολείο μετά το πέρας του Αγιασμού και την παραλαβή των βιβλίων τους.

Η Διευθύντρια  και οι εκπαιδευτικοί του Σχολείου, σας ευχόμαστε μια καλή  δημιουργική σχολική χρονιά!

-Ξέρεις παιδί μου γιατί γίνεται ο αγιασμός στο σχολείο την πρώτη μέρα; Συνέχεια ανάγνωσης Αγιασμός σχολικού έτους 2023-2024