Εκδρομή στην Αθήνα και στη Βουλή των Ελλήνων

Στις 21/22/23 Φεβρουαρίου του 2019 το σχολείο μας  σε συνεργασία με το Δημοτικό σχολείο Βεύης και Νεοχωρακίου επισκέφτηκε την Αθήνα.

Την Πέμπτη 21-02-2019 πραγματοποιήσαμε επίσκεψη  στη Βουλή των Ελλήνων και   μικρή περιήγηση  στον Άγνωστο Στρατιώτη.

Την Παρασκευή 22-02-2019 πραγματοποιήσαμε επίσκεψη στο θωρηκτό Αβέρωφ.      Στις     11:40 π.μ. ξενάγηση στο Μουσείο της Ακρόπολης και  στον αρχαιολογικό χώρο.

Το Σάββατο 23-02-2019   όσοι γονείς επιθυμούσαν πραγματοποίησαν επίσκεψη στο Αττικό πάρκο.

Η εκδρομή πραγματοποιήθηκε με απόλυτη επιτυχία  και οι εντυπώσεις ήταν ιδιαίτερα ευχάριστες για όλους και όλα αυτά χάρη στην καλή συνεργασία ανάμεσα στους εκπαιδευτικούς, στους μαθητές και στους γονείς που συμμετείχαν.

Το ταξίδι αυτό θα μας μείνει αξέχαστο??